دستگاه cnc چوب روتاری چیست؟

دستگاه cnc چوب روتاری

دستگاه cnc چوب روتاری

دستگاه cnc چوب روتاری چیست؟

مقدمه

افرادی که با دستگاه های سی ان سی فعالیت می‌کنند احتمالاً اسم دستگاه cnc چوب روتاری را هم شنیده اند و با شکل کار آن آشنا هستند، در واقع دستگاه روتاری به دو شکل ماشینی و دستی وجود دارد که مدل دستی آن برای کارهای کوچک و مدل ماشین ای آن برای خط تولید شرکت های گوناگون به کار می رود.

دستگاه cnc چوب روتاری چیست؟

دستگاه cnc چوب روتاری چیست؟

 آنچه در این نوشته می خوانید مطالبی در رابطه با دستگاه cnc چوب روتاری خواهد بود.

دستگاه روتاری چوب

دستگاه cnc چوب روتاری به شکل تلفیقی از ماشین مکانیکی و برنامه کامپیوتری درست شده است که کنترل نمودن آن به وسیله نرم افزارهای هوشمند انجام خواهد گرفت و قسمت مکانیکی آن هم مسئولیت برش دادن چوب را برعهده خواهد داشت.

 عملکرد این مدل دستگاه حدوداً شبیه بقیه دستگاه های سی ان سی می باشد و پر اهمیت ترین تاثیر آن را برنامه کامپیوتری و نرم افزار بر دوش خواهد داشت.

 در مقایسه نمودن دستگاه های روتاری ماشینی و دستی می توان ادعا نمود که کامپیوتر مسئولیت اپراتور را بر دوش دارد و و از جنبه های گوناگونی به کیفیت کار آن کمک خواهد کرد. دستگاه روتاری از بخش‌های گوناگونی استفاده شده است که هر یک از آنها مسئولیت گوناگونی بر دوش دارد و قسمت برشی میز برش  و اسپیندل کامپیوتر از موارد پر اهمیت دستگاه cnc چوب روتاری می باشد که به شکل پیوسته و یکپارچه با هم مرتبط می باشند.

اپراتور به وسیله کامپیوتر کار همه آنها را کنترل خواهد کرد، در واقع تاثیر اپراتور تنها در مرحله کامپیوتری و گذاشتن نمونه بر روی میز محدود نخواهد شد و تاثیر مستقیمی هم بر کار دستگاه cnc چوب روتاری نخواهد داشت.

اجزاء دستگاه روتاری

با عنایت به شبیه بودن دستگاه cnc چوب روتاری با بقیه دستگاه های سی ان سی می توان ادعا نمود که اکثر بخش‌های آن شبیه به هم می باشند یا اینکه دارای عناوین شبیه به هم هستند به شکل کلی قسمت ها و قطعات این دستگاه ها را می توان چند وسیله و ابزار کلی دانست که در قدرت و ابعاد با یکدیگر متفاوتند. به عنوان مثال دستگاه optima2040، با قدرت بالای خود می تواند به همه انواع چوب با هر نوع ضخامتی نفوذ کند.

سیستم کنترلر و کامپیوتری

سیستم کامپیوتری و کنترلر از اجزای دستگاه cnc چوب روتاری به حساب می‌آیند و کار ماشین و موتور را در اختیار اپراتور میگذارد همه برنامه های طراحی و کنترلی در این قسمت انجام می پذیرد و به شکلی با اپراتور دستگاه وظایف و مسئولیت‌ها را تقسیم می‌کند.

 بیشتر طرح های این دستگاه در یک فرمت دیجیتالی آماده می‌گردد و در حافظه آن سیو خواهد شد. بعد از آن کاربر و یا اپراتور با بهره گیری از نرم افزاری که وظیفه کنترل کردن دستگاه را بر عهده دارد که عموماً نرم افزار ocam می باشد، تصاویری که طراحی شده است را تبدیل به یک تصویر دیجیتال دو بعدی و یا سه بعدی می‌کند.

 انجام دادن این عملیات در سیستم کنترلر به یک دستور دیجیتالی تبدیل می شود که به وسیله وسایل مکانیکی قابل اجرا خواهد بود.

اسپیندل

افرادی که روتر دستی را می شناسند به خوبی کار آن را هم می شناسند و در رابطه با دستگاه روتاری چوب هم تاثیر اسپیندل مانند یک روتر دستی خواهد بود. این دستگاه طبق قدرت بر واحد اسب بخار و یا وات در بازار وجود دارد و مسئولیت چرخاندن وسایل برشی مثل دریل مته را بر دوش خواهد داشت.

 اسپیندل مسئولیت انجام دستورات سیستم کنترلر برای به وجود آوردن سرعت های گوناگون را خواهد داشت. برای برش دادن پلاستیک برش دادن چوب و مواد نرم می توانید سرعت دستگاه را از ۸ هزار دور تا ۳۰ هزار دور در دقیقه تنظیم نمایید؛ البته لازم به یادآوری می باشد که اسپیندل برای برش فلزات طراحی می گردد و از ۲۰۰۰ تا ۱۰ هزار دور در دقیقه تنظیم خواهد شد.

 جالب است اطلاع داشته باشید که روتر هایی که در دستگاه cnc چوب روتاری استفاده می گردد، توانایی برش فلزات را هم دارند، با این حال عموما استفاده نمودن از آن محدود به فلزی مانند آلومینیوم می باشد و در زمان برش فلز و یا ترکیبات کامپوزیتی لازم خواهد بود که سرعت آن خیلی بالا تنظیم گردد.

افرادی که دستگاه cnc چوب روتاری را تنظیم نموده و طراحی کرده‌اند یک سیستم خنک کننده هم برای خنک نمودن وسایل برشی آن به کار برده‌اند. اسپیندل به وسیله ی کنترلر دستگاه کنترل می گردد و عموماً سرعت آن که به جنس مواد و مقدار تغذیه ورودی به دستگاه تنظیم خواهد شد.

در نمونه های جدید دستگاه cnc چوب روتاری تلاش شده است که برای بالا بردن امنیت کار از سنسورهای لمسی و حرکتی استفاده گردد. هم چنین ارتقا قدرت موتور اسپیندل از دیگر ویژگی های دستگاه های جدید است که از جمله آن می توان به دستگاه سی ان سی WM2040 اشاره کرد.

میز برش

میز برش فضایی می باشد که همه فعالیت ها و کارهای دستگاه روتاری بر روی آن به وجود می‌آید. میزهای برش امکان دارد دارای چندین مدل متفاوت باشد که کار آنها نزدیک به هم خواهد بود. مسئولیت اساسی و اصلی میز برش به شکلی می باشد که قطعات برشی را نگه می‌دارد و از حرکت آنها در جریان برش جلوگیری خواهد کرد.

 طرح های گوناگونی از میز برش برای این دستگاه‌ها وجود خواهد داشت که سعی می شود طراحی آنها به کار تاثیر گذار دستگاه منجر گردد.

 بعضی از مروج ترین طرح های میز برش مانند میزهای تخت که یک شیار تیمی مانند دارند که به بالا رفتن امنیت کار همینطور قرار دادن نمونه کار بر روی میز کمک خواهد کرد. طراحی نمودن میز برش دستگاه cnc چوب روتاری با عنایت به کار کلی دستگاه صورت خواهد گرفت و امکان دارد بعضی از آن ثابت و بعضی هم متحرک باشد. در واقع تولیدکنندگان و طراحان دستگاه cnc چوب روتاری تلاش کرده‌اند که حرکت دستگاه در یکی از جهت های گوناگون را به حرکت میز واگذار نمایند و قسمت دیگر از حرکت آن به وسیله محور دستگاه و جابجایی اسپیندل به وجود آید.

سیستم محور خطی

این سیستم همانند یک محور بر روی میز به شکل افقی نصب خواهد شد و مسئولیت اساسی آن نگه داشتن و حرکت دادن اسپین بر خواهد بود. هنگامی که اپراتور به وسیله یک دستگاه روتر چوبی دستی فعالیت خواهد کرد از دو سو آن را گرفته در قسمت های گوناگون حرکت خواهد داد. تاثیر سیستم محور خطی هم به همین شکل می باشد و اسپیندل به وسیله وسایلی که به این محور اتصال دارند، حرکت می کند.

 عموما این سیستم محوری زمینه ی حرکت دادن اسپیندل در دو سو را فراهم خواهد کرد که حرکت میز دستگاه سبب برش ها به شکل عمودی خواهد شد، اما در مدل های جدید و مدرن دستگاه cnc چوب روتاری رشد و ترقی در این سیستم مشاهده می‌گردد و همه حرکت‌های عمودی و افقی به وسیله این سیستم انجام خواهد شد.

 در واقع در دستگاه cnc چوب روتاری جدید از سیستم ها به شکل ۴ و ۶ و ۸ و ۱۰ استفاده خواهد شد که می‌توان به شکل همزمان با روش‌های گوناگونی به اشکال افقی و عمودی انجام دهد.

 با در کنار هم قرار دادن این قسمت ها در دستگاه روتاری و تصور نمودن کار هر یک از آنها به سادگی می‌توان شکل بهره بردن از این دستگاه را درک نمود. اگر برای خرید این دستگاه علاقه مند هستید و یا برای استفاده از آن نیازمند می باشید، میتوانید به شکل رایگان قبل از خرید از مشاوره استفاده کنید.

کاربرد های دستگاه روتاری

دستگاه روتاری چوب یک سری کاربردهایی دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره خواهد شد:

  •  برای ساخت مدل های گوناگون سه بعدی و پیچیده و پر از نقش و نگار مانند پایه های مبل استیل و تاج تخت خواب و بقیه موارد از این دستگاه استفاده می شود.
  •  برای تولید انواع گوناگون چوب های چهار بعدی و سه بعدی نیز از آن استفاده می‌شود.
  •  این دستگاه می‌تواند بر روی سنگ و شیشه برش و حک داشته باشد و همینطور بر روی پلکسی گلاس و ام دی اف و … نیز می تواند تاثیر بگذارد.
کاربردهای دستگاه cnc چوب روتاری

کاربردهای دستگاه cnc چوب روتاری

قیمت cnc  روتاری

قیمت دستگاه روتاری به چند عامل مهم بستگی خواهد داشت، مانند اینکه برند تولیدکننده این دستگاه چه برندی می باشد. همینطور ابعاد و اندازه این دستگاه و مدل دستگاه سی ان سی هم تاثیر خیلی زیادی بر روی قیمت دستگاه روتاری خواهد داشت. آمل برش مجموعه ای قدرتمند است که در زمینه عرضه دستگاه های سی ان سی فعالیت می کند. شما می توانید ارزان ترین قسمت cnc روتاری و هم چنین با کیفیت ترین آنها را از این مجموعه تهیه کنید. کافی است سری به سایت آمل برش زده و قیمت cnc روتاری را با دیگر مراکز مقایسه نمایید.

دستگاه روتاری چیست

دستگاه روتاری در زمینه منبت کاری نیز کارایی دارد که سبب آن هم وجود داشتن چند هد در داخل دستگاه سی ان سی میباشد که تعداد کله سی ان سی و هدها طبق نیاز مشتری و درخواست آن در هنگام خرید قابل تغییر خواهد بود. به این معنا که در صورتی که دستگاه سی ان سی شما ۸ کله ای باشد این امکان برای شما وجود خواهد داشت که یک طرح را بر روی هشت قطعه کار همزمان انجام دهید. نرم افزار هایی هم که با دستگاه سی ان سی ارتباط دارند و متصل می‌شوند نرم‌افزارهای زیادی هستند که از میان آنها آرت از بقیه رواج بیشتری دارد و بعد از خرید دستگاه سی ان سی آموزش استفاده از این نرم افزار هم به خریدار و مشتری داده می‌شود تا از آن استفاده کنند و روش استفاده از آن را یاد بگیرند.

 در دستگاه سی ان سی که به وسیله کارخانه ماشین سازی آمل تولید شده است قابلیت و امکان عیب‌یابی به شکل اتومات و هوشمند وجود دارد و همین طور سیستم روغن کاری خودکار نیز در آن به کار رفته است همینطور از کنترلر حرفه ای برخوردار می باشد.

قطعات این دستگاه کاملا هوشمند و خودکار و اتوماتیک می باشد و هر چیز را کنترل می‌کنند و هوشمند می باشد.

 برای اطلاعات بیشتر در رابطه با خدمات و کارایی دستگاه روتاری و برای این که نسبت به قیمت این دستگاه ها اطلاعاتی به دست آورید، می‌توانید با قسمت فروش آمل برش ارتباط داشته باشید و با مراجعه نمودن به صفحه این محصول در سایت شرکت هم اطلاعات دقیقی در رابطه با فروش اقساطی آن به دست آورید.

انواع دستگاه cnc چوب روتاری

انواع دستگاه cnc چوب روتاری

روتاری cnc

در رابطه با دستگاه روتاری می‌توان گفت این دستگاه یک سری ویژگی ها و مزایای دارد که پایین به برخی از آنها اشاره خواهد شد. ساختار مستحکم و محکم ماشین کاری و سطح کار خیلی مستحکم و مقاوم در مواجهه با کار طولانی مدت به وسیله این دستگاه از مزایای آن به حساب می آید.

محور Y به وسیله دو موتور و ریل های دنده ای و قدرت خیلی زیاد سبب حرکت خیلی روان محورهای این دستگاه گردیده است.

 این دستگاه میزکار متحرک دارد و هنگامی که میز کار این دستگاه به پایین بیاید می توان روتاری را بر روی آن دستگاه نصب نمود و در اینجا دست خواهد توانست طرح های سه بعدی و پایه مبل و ستون ها راحت و تراش دهد و روتاری آن قدر توان بالایی دارد که خواهد توانست تا وزن ۵۶ کیلوگرم را هم تحمل نماید.

همینطور به وسیله این دستگاه می توان بر روی شیشه برش و حک زد. اگر میز کار این دستگاه را از میان بردارید، در این صورت دستگاه تغییر حالت خواهد داد و کارهای حکاکی و برش را مانند دستگاه سی ان سی تخت انجام خواهد داد و بیشترین ضخامت در رابطه با آن ۷۰۰ میلیمتر می باشد.

این دستگاه چهار محور در ابعاد گوناگون دارد و اسپیندل ایتالیایی و یا چینی بسته به علاقه و سلیقه مشتری در آن خواهد بود و قابلیت اجرا به وسیله کنترل دی اس پی خواهد داشت و سیستم روغنکاری در این دستگاه کاملا اتومات خواهد بود و رفتاری این دستگاه متحرک و از میز تخت بهره می برد سرعت کار با آن خیلی بالا می باشد.

نکات استفاده از CNC روتاری

هنگامی که دستگاه سی ان سی روتاری را تهیه کردید باید یکسری نکات را رعایت کنید که در اینجا آن نکات اشاره خواهد شد:

 شما باید ولتاژ دستگاه را طبق ولتاژ صنعتی که در کشور شما مورد استفاده قرار می‌گیرد انتخاب کنید.

 دستگاه سی ان سی به شکل عمومی خواهد توانست به سی ان سی روتاری چوب و سی ان سی روتاری برای فعالیت های تبلیغاتی و عمومی تقسیم شود بعد از آن شما به این نیاز خواهید داشت که اسپیندل را برای دستگاه خود انتخاب کنید.

 اگر دستگاه سی انسی شما تبلیغاتی می باشد، اسپیندل یک و نیم و یا ۲۲ را انتخاب کنید، اما اگر سی ان سی روتاری چوب را می‌خواهید اسپیندل چهار و نیم را استفاده کنید.

 همینطور شما باید مدل موتور این دستگاه را هم انتخاب کنید به شکل عمومی اگر دستگاه شما تبلیغاتی می باشد، استپر موتور گزینه خوبی خواهد بود و اگر دستگاه شما روتاری چوب می‌باشد مناسب است از سروو موتور بهره بگیرید.

 زمانی که از این دستگاه استفاده کنید، امکان دارد برای طرحی که انتخاب می نمایید، پیچیده باشد. در صورتی که در زمان کار مشکلاتی به وجود آید، موتور سروو آلارم خواهد داد و دستگاه بدون اینکه به شما آسیب و عیبی وارد کند متوقف خواهد شد، اما سیستم استپر از این قابلیت بهره مند نیست.

قیمت دستگاه CNC

یکی از اسباب ای که در زمان خرید دستگاه سی ان سی خیلی اهمیت دارد قیمت این دستگاه خواهد بود قیمت دستگاه روتاری بسته به عوامل گوناگونی می باشد که این معیارها خواهد توانست شامل تعداد محورها که هر اندازه تعداد آنها بیشتر باشد قیمت هم بیشتر خواهد بود.

 اسپیندل و سازه‌هایی که در آن به کار رفته و جنس بدنه دستگاه همه برای عمران تأثیر خواهد داشت و لوازم جانبی سی ان سی که دارای چه برند و کیفیتی می باشند همه بر روی بالا و یا پایین بودن قیمت تاثیر می‌گذارد. شما می توانید ارزان ترین قیمت دستگاه cnc را در آمل برش مشاهده کنید و در صورت تمایل به خرید با ورود به سایت این مرکز به ساده ترین روش سفارش خود را ثبت کنید.

قیمت و خرید دستگاه cnc چوب روتاری

با توجه به کاربردهای گسترده ای که دستگاه های سی ان سی روتاری دارند، خرید آنها بسیار متداول بوده و در مراکز عدیده ای به انجام می رسد. اما آیا همگی این دستگاه ها، قابل اعتمادند و می توان بابت آنها هزینه پرداخت کرد؟ قطعا پاسخ به این سوال منفی است. زیرا کیفیت و قیمت به عنوان دو فاکتور اصلی تعیین کننده در این خرید، در همه فروشگاه های عرضه دستگاه های صنعتی به عالی ترین شکل نمی باشد. اولین موردی که در خرید دستگاه سی ان سی چوب روتاری باید به آن توجه کرد، کیفیت بالای دستگاه و سلامت فنی قطعات است. تنها در صورتی که دستگاه از کیفیت خوبی بهره ببرد، ارزش خرید خواهد داشت و در غیر این صورت در زمانی کوتاه دچار آسیب شده و هزینه های زیادی بر روی دستتان خواهد گذاشت. برای پیش گیری از چنین مشکلی، می توانید کسب اطلاع از قیمت و خرید دستگاه cnc چوب روتاری را تنها از مراکز معتبری چون آمل برش بخواهید. آمل برش با سابقه طولانی در زمینه عرضه محصولات صنعت چوب، توانسته به خوبی جایگاه خود را در بین مصرف کنندگان پیدا کرده و رضایت آنها را به همراه داشته باشد. هم چنین قیمت های این سایت، مناسب و رقابتی بوده و حتی امکان خرید قسط بندی شده دستگاه را نیز برایتان مهیا کرده است. در این شرایط می توانید با اطمینان خاطر از کیفیت و سلامت دستگاه و نیز قیمت ایده آل آن، خرید خود را ثبت کرده و دستگاه را در زمانی کوتاه در محل خود دریافت کنید.

سوالات متداول درباره دستگاه سی ان سی چوب روتاری

کاربرد دستگاه cnc چوب روتاری چیست؟

از این دستگاه برای ایجاد حکاکی و برش بر روی چوب و به ویژه به منظور تولید انواع مبل و تخت استفاده می شود.

قیمت دستگاه cnc چوب روتاری چقدر است؟

قیمت این دستگاه با توجه به کارایی، قدرت موتور، کیفیت و برند تولید کننده متغیر است. با این حال آمل برش قیمت این دستگاه را به نسبت دیگر مراکز بسیار مناسب تر در نظر گرفته است.

برای خرید دستگاه cnc چوب روتاری چه باید کرد؟

شما می توانید برای خرید قسطی و نقد دستگاه، با کارشناسان بازرگانی سایت آمل برش تماس حاصل کرده و ضمن دریافت مشاوره رایگان محصولی، سفارش خود را ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

اگر برای استعلام قیمت محصولات داخل سایت مشکل دارید، این آموزش رو ببینید!
آموزش استعلام قیمت
close-image
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید.