دنده شانه ای مورب⭐✅

همانگونه که می دانید قطعه ای در دستگاه سی ان سی وجود دارد که نام آن دنده مقابل است که به دو بخش ساده و مورب تقسیم می شود که این دو قطعه با یکدیگر در ارتباط بوده و بواسطه یکدیگر حرکت های دورانی را به خطی تبدیل می کنند .

وظیفه دنده شانه ای مورب که همان helical rack & pinion است قرار دادن دنده ها در زاویه ای مشخص شده که 19.5 درجه است می باشد که این امر موجب خواهد شد تا لقی هایی که امکان دارد در دنده شانه ها بوجود بیاید از بین برود .

از مهم ترین نکاتی که در خصوص دنده شانه ای مورب باید ذکر شود این است که این قطعه به دلیل حساسیت بالایی که در دستگاه cnc دارد باید هر روز روغن کاری شود تا بتواند به خوبی کار کرده و کارایی بالای خود را حفظ کند و عدم انجام این کار موجب خراب شدن قطعه خواهد شد .

گرچه به دلیل اینکه اکثر فشار کار بر روی واگن کار وجود دارد و این قطعه تمامی فشار را تحمل می کند جز مورد ذکر شده در بالا دنده شانه ای مورب خرابی خاص دیگری ندارد .

مهم ترین مزیت دنده شانه ای مورب این است که بواسطه بزرگ شدن سطح درگیری امکان اینکه دنده گیر کند به میزان قابل توجهی کاهش می یابد .

از دیگر مزیت های این قطعه می توان به قیمت مناسب آن و مقرون به صرفه بودن، عمر مفید و سهولت در تعویض قطعه و دقت بالای آن اشاره کرد .

شرکت ماشین سازی آمل برش این اطمینان خاطر را به مشتریان خود می دهد که علاوه بر اینکه می توانند پس از خرید ماشین سی ان سی چوب از گارانتی یک ساله و بی قید و شرط این شرکت بهره مند شوند همچنین این شرکت دارای کامل ترین انبار قطعات یدکی سی ان سی است تا در صورت نیاز مشتری در سریع ترین زمان ممکن برای وی ارسال شود .

اگر برای استعلام قیمت محصولات داخل سایت مشکل دارید، این آموزش رو ببینید!
آموزش استعلام قیمت
close-image