دستگاه (سی ان سی) چیست؟⚙️و نحوه ی کار با دستگاه cnc ⭐️

مطلبی که پیش روی شماست، قصد ارائه توضیح کامل در زمینه دستگاه سی ان سی دارد. نام این دستگاه در صنعت از شناخته شده ترین هاست و کارگاه های بسیاری هستند که برای انجام وظایف خود و تولید محصولات، به این دستگاه نیاز پیدا می کند. مطالعه این مطلب می تواند اطلاعات کاملی درباره دستگاه سی ان سی و هر آنچه که CNC انجام میدهد، در اختیار شما بگذارد. در ابتدا به بررسی نام این دستگاه می پردازیم. CNC در واقع مخفف عبارت Computer Numerical Control می باشد که معنای آن، کنترل عددی کامپیوتری است.

به بیان ساده تر، دستگاه سی ان سی می تواند به کمک قوانین محاسباتی رایانه ای، کنترل دستگاه خاصی را به عهده بگیرد و وظیفه فرمان دادن به آن به صورت دقیق را به انجام برساند. از زمانی که این قابلیت در صنعت جای خود را باز کرد، دقت در تولیدات شامل ارتقا محسوسی شد. به این معنا که به کمک محاسبات حرفه ای و بی خطای کامپیوتر که توسط ماشین آلات صنعتی اجرا شد، خطای انسانی و بی دقتی های ناشی از کار دستی به حداقل کاهش پیدا کرد.

واقعیت آن است که دستگاه سی ان سی و هر آنچه که CNC انجام میدهد، اعمال تغییرات و برش هایی بر روی سطح بستر مورد نظر که می تواند چوب، فلز و … باشد، است. شما به کمک قدرت ماشین آلات سی ان سی می توانید طرح های ریز، جزئی و بسیار دقیق را در تیراژ بالا تولید کرده و محصولات متنوع و متفاوتی را در حوزه های مختلف تولید کنید. به عنوان مثال تولید انواع مبل یکی از حوزه های کار این دستگاه هاست و برش های مختلف و خاصی که در مبل ها دیده می شود، کاری از دستگاه CNC است. ادامه این مطلب، اطلاعات کامل تری در زمینه این دستگاه در اختیار شما قرار می دهد.

12 دستگاه برتر سی ان سی بازار

سی ان سی دستی چیست؟

در پاسخ به این پرسش که ماشین سی ان سی دستی چیست؟ باید گفت که دستگاهی است که به صورت اتوماتیک کار می کند، به طوری که اگر شما طرحی را مقابل دستگاه سی ان سی قرار دهید، به صورت اتوماتیک طرح شما را اجرا می کند. در این صورت اگر به تنهایی قصد ساخت یک دستگاه سی ان سی را دارید، ابتدا باید با قطعات آن آشنایی داشته باشید که شامل ال ام گاید، بال اسکرو، سرو موتور، استپ موتور،کنترلر ، اینورتر، گیر بکس، اسپیندل موتور، بوش ساچمه ای، انرژی چین، کاور، سنسور، پروفیل آلمینیوم، کوپلینگ، ابزار، بلبرینگ، منبع تغذیه، پمپ  وکیوم والاید گاید است.

پس می توان گفت برای ساخت دستگاه سی ان سی باید تجربه و اطلاعات بسیاری در این زمینه داشته باشید و به هیچ عنوان نمی توان به تنهایی  یک دستگاه سی ان سی ساخت. شما می توانید برای خرید دستگاه سی ان سی به وب سایت فروشگاهی آمل برش مراجعه کنید و در می یابید که این سایت انواع ماشین های سی ان سی را در معرض فروش قرار داده است و شما می توانید طبق بودجه خود آن را خریداری کنید.

سی ان سی

سی ان سی

بررسی ویدیویی دستگاه سی ان سی مدل AM1325A

دستگاه سی ان سی دستی چیست؟

دستگاه سی ان سی چوب افقی

این دستگاه سی ان سی به صورت افقی حرکت می‌کند و امروزه بسیار محبوب وکارآمد شده به طوری که تمامی کارگاه های کوچیک و بزرگ از آن استفاده می‌کنند. این دستگاه تمامی پروژه های بزرگ را در کمترین زمان ممکن انجام می‌دهد و نسبت به دستگاه های عمودی خود گرانتر می‌باشد ولی به دلیل درخواست زیاد این محصول بسیار تولید بالایی دارد.

توجه داشته باشید که با توجه به نیاز های شما قیمت دستگاه های سی ان سی متغیر می‌باشد. پس در این نتیجه باید سعی کنید که دستگاه مورد نیاز خود را با دقت خریداری کنید که هزینه اضافی بابت این دستگاه پرداخت نکنید.

سی ان سی را می‌‌توانید با بهترین قیمت در آمل برش خریداری کنید! همچنین تیم ما قبل از خرید به شما عزیزان مشاوره های کافی را می‌دهند که به راحتی بتوانید محصولات مورد نظر خود را خریداری کنید و به بهترین شکل ممکم از آنها در کار خود استفاده کنید. مهمترین موردی که به شما در خرید از آمل برش کمک می‌کند، می‌تواند اصل بودن تمامی کالاها و خدمات پس از فروش مشتری باشد پس در نتیجه می‌توانید با خیال راحت از فروشگاه ما خرید کنید.

سی ان سی

سی ان سی

دستگاه CNC تراش و حکاکی چیست؟

ویژگی دستگاه CNC آن است که از چندین ابزار تشکیل شده است که قطعات ورودی به آن به شکل دایره برش داده می شود. چوب هایی که به درون این دستگاه هدایت می شود، به صورت تراشکاری و حکاکی با کمک ابزارهای این دستگاه برش داده می شود، به طوری که سرعت و دقت انجام کار با این دستگاه به طور قابل ملاحظه ای بسیار است. در پاسخ به اینکه دستگاه CNC تراش و حکاکی چیست؟ باید گفت که نه تنها از این دستگاه در حکاکی چوب استفاده می شود، بلکه در تولیدات موشک و ماهواره هم جایگاه ویژه ای دارد.

سی ان سی

سی ان سی

بررسی ویدیویی دستگاه سی ان سی مدل Bm1325

دستگاه سی ان سی چوب

دستگاه سی ان سی مدل های مختلفی دارد که می‌توان به مهمترین آنها که سی ان سی چوب می‌باشد اشاره کرد. سی ان سی چوب کاربرد زیادی در صنعت سی ان سی دارد.

ساختمان های لوکس، تجاری، اداری، مسکونی امروزه برای جلوه جذاب و زیبایی ساختمان از چوب استفاده میکنند به این دلیل، بازار خرید و فروش سی ان سی بسیار رونق پیدا کرده و تقاضا برای آموزش و خرید و فروش این دستگاه بسیار زیاد شده است.

شما نیز می‌توانید دستگاه های سی ان سی را با کمترین هزینه ممکن نسبت به رقبا از سایت ما خریداری کنید و از آنها بهره ببرید.

همچنین تیم ما برای تمامی دستگاه های خود ضمانت می‌دهد که خیال شما عزیزان از خرید محصولات از فروشگاه ما راحت باشد.

در ادامه به انواع دستگاه های سی ان سی چوب میپردازیم.

سی ان سی

سی ان سی

سی ان سی در درب و پنجره

در صنعت ساخت پنجره و درب از این دستگاه بسیار استفاده می‌شود. معمولا امروزه تمامی پنجره ها با این دستگاه به هرمدلی که به آن برنامه داده شود طراحی می‌شوند و به اصطلاح کاستوم می‌شوند.

پنجره ها و درب ها به دلیل اینکه سایز بزرگتری نسبت به دیگر اجسام دارند برای طراحی از دستگاه های بزرگتری استفاده می‌کنند تا کار به صورت دقیق تر صورت بگیرد.

بررسی ویدیویی دستگاه سی ان سی مدل MULTI HEAD

 

سی ان سی در مبل سازی

از آنجایی که اکثر مبل‌ها از چوب تشکیل شده‌اند پس در تولید این محصولات نیز نیاز زیادی به این دستگاه پیدا می‌کنیم.

دستگاه سی ان سی چوب به دقت مدل های زیبایی را بر روی برنه مبل ها پیاده می‌کند که امروزه به دلیل این موضوع افراد بیشتری از این دستگاه در صنعت مبل سازی استفاده می‌کنند.

دستگاه CNC چوب روتاری چیست؟

دستگاه CNC چوب روتاری با ترکیب دستگاه مکانیکی و برنامه رایانه ای ساخته شده است. با استفاده از نرم افزار های هوشمند می توان آن را کنترل کرد. قسمت مکانیکی دستگاه وظیفه برش چوب را برعهده دارد، عملکرد این دستگاه مشابه سایر دستگاه های سی ان سی می باشد و مهم ترین نقش آن برنامه رایانه ای و نرم افزاری مرتبط به آن است. اگر بخواهیم دقیق تر بدانیم که دستگاه CNC چوب روتاری چیست؟ باید گفت که این دستگاه از قطعات مختلفی تشکیل شده است که هر کدام از آن ها وظیفه خاصی دارند. قسمت برشی میز برش و اسپیندل کامپیوتر مهم ترین بخش های دستگاه سی ان سی روتاری است که به صورت هماهنگ و یکپارچه با هم در ارتباط هستند.

بررسی ویدیویی دستگاه سی ان سی مدل Optima2040

 

ابعاد محیط کار سی ان سی

نکته ای که پیش از خرید دستگاه سی ان سی باید به آن توجه کنید، ابعاد محیط کار سی ان سی است. مسلماً کارگاه ‌هایی که از دستگاه سی ان سی کوچک استفاده می کنند، متراژ  کم تری دارند و دیگر نیازی به دستگاه هایی که ابعاد بزرگ تری دارند، نیست. یکی از مزایای خرید دستگاه سی ان سی از فروشگاه آمل برش این است که دستگاه های کوچک ویژگی های سخت افزاری دارند که تقریباً همانند دستگاه های بزرگ است. این در حالی است که قدرت و ابعاد آنها کم تر است که این مسئله باعث صرفه جویی در هزینه ها و فعالیت ها در صنایع چوب می شود. هر کدام از محصولات شرکت آمل برش با ابعاد مختلفی تولید می شود برای نمونه ماشین مولتی هد با ابعاد ۱۸۰، ۲۰۰۰، ۴۰۰۰ میلی متر است، همچنین محصول دیگری که به نام Optima2040  با ابعاد ۲۳۰، ۱۳۰۰، ۲۵۰۰ میلی متر می باشد.

بررسی ویدیویی دستگاه سی ان سی مدل Smart2040

 

مزایای دستگاه سی ان سی

دستگاه های سی ان سی دارای مزایای بسیار زیادی می‌باشد که در ادامه به آنها می‌پردازیم؛ با ما همراه باشید…

 • ماشین های سی ان سی معمولا به صورت مداوم در حال کار کردن هستند و برخی مواقع برای نگهداری و حفظ سلامت بیشتر آنها، نیاز می‌شود که این دستگاه ها خاموش شوند.
 • دستگاه نسبت به ماشین های فرز و تیغه نیاز به افراد کم تجربه تری را دارد پس بنابراین با آموزش ساده، مهارت کار کردن با دستگاه را یاد می‌گیرید.
 • سخت افزار دستگاه را می‌توان برای عمل بُراده بَرداری به‌ روز‌ کرد.
 • آموزش استفاده از دستگاه را می‌توان با استفاده از نرم افزار دستگاه انجام داد
 • سرعت عمل بیشتر دستگاه، نسبت به ماشین‌آلات سنتی و قدیمی تر
 • دقت بسیار بالا و تکرار پذیری
 • قدرت بُراده بَرداری بالا و به صورت یکنواخت
 • خطر بسیار پایین برای فردی که با دستگاه کار می‌کند
 • اقتصادی بودن دستگاه
 • عیب یابی راحت از طریق کنترل دستگاه
 • امکان تست قبل از اجرا توسط دستگاه
 • پس از برنامه ریزی می‌توان ماشین را رها کرد و نیاز به دخالت انسانی به جز بارگیری و تخلیه ندارد
سی ان سی

سی ان سی

مزایای دستگاه سی ان سی

آموزش سی ان سی

در زمان آموزش سی ان سی ابتدا باید به نرم افزار آرت کم اشاره کنیم. این نرم افزار قابلیت پیاده‌ سازی طرح  بر روی قطعات کار را بر عهده دارد. نرم افزار آرت کم می تواند با ابعاد دقیق تر خروجی را برای دستگاه سی ان سی مشخص کند که باعث افزایش راندمان و سرعت در کار می‌ شود. بعد از پایان آموزش دستگاه سی ان سی توسط نرم افزار آرت کم باید فرد بتواند به تنهایی دستگاه سی ان سی را هدایت کند. اطلاعات مفید و کاربردی در زمینه دستگاه سی ان سی یا همان کنترل عددی در ویکی پدیا وجود دارد که می تواند برای کاربران این دستگاه مثمر ثمر واقع شود.

قطعات دستگاه چوب CNC

یکی از پر کاربرد ترین دستگاه ها در نجاری دستگاه سی ان سی است. این دستگاه در مدل های متنوعی تولید و به بازار عرضه می شود. که هر یک از قطعات مختلفی ساخته شده است. هر قطعه وظیفه خاصی را بر عهده دارد. قطعات دستگاه چوب CNC عمدتا در کارگاه های نجاری مورد استفاده قرار می گیرد و بدون دخالت انسان می تواند چوب را با اندازه های دقیق و بدون هیچ خرابی بر روی سطوح حکاکی کند.

آموزش دستگاه cnc چوب

قطعا دستگاهی نظیر سی ان سی که از فناوری های نوینی در ساخت بهره می برد، به آموزش حرفه ای برای کار کردن نیاز دارد. بنابراین اگر تا به حال به چنین دستگاهی کار نکرده اید، جای هیچ نگرانی نیست. مرکزی که برای خرید سی ان سی از آن اقدام می کنید، موظف است کلیه مطالب و نکات آموزش دستگاه cnc چوب را به طور کامل در اختیار شما گذاشته و کاربر این دستگاه را تعلیم دهد.

زیرا نمی توان از افرادی که سابقه کار با این ماشین را ندارند، انتظار داشت که بدون آموزش نحوه کار با آن را بدانند و اجرایی کنند. از آنجایی که اپراتوری دستگاه cnc امری حساس است، این آموزش بسیار مهم تلقی می شود. مجموعه آمل برش با دارا بودن تیمی حرفه ای از افراد آموزش دیده که توانایی تعلیم نیرو را دارند، به خوبی این رسالت را در قبال مشتریان خود به انجام می رساند. آموزش دستگاه cnc چوب در مرکز آمل برش کامل و جامع بوده و افرادی که این دوره را سپری می کنند، به طور کامل می توانند از پس کار کردن با دستگاه سی ان سی برآیند و نقش مهم خود را در کارگاه های صنعت چوب پیاده سازی کنند.

سی ان سی

سی ان سی

آموزش دستگاه سی ان سی

قطعات الکترونیکی CNC

از قطعات الکترونیکی CNC می توان به سرو موتور، اسپنیدل موتور، سنسور مکانیکی، کنترلر، سنسور القايی، منبع تغذیه و اینورتر اشاره کرد که هر یک از آن ها کار خاصی را بر عهده دارند. دستگاه های سی ان سی در سراسر دنیا با همین قطعات مشغول به کار هستند و بخش عمده ای از تولیدات چوبی و حتی فلزی را به عهده گرفته اند. شما می توانید اطلاعات گسترده تری از کاربرد و انواع این دستگاه را در Wikipedia مشاهده کنید.

استپ موتور

استپ موتور همان دستگاه الکترومکانیک است. وظیفه آن این است که پالس های الکترونیکی را به حرکت مکانیکی تبدیل می کند. زمانی که  موتور متوقف است و قفل آن گشتاور بالایی دارد و این رابطه معکوسی با افزایش سرعت دارد که باعث کاهش میزان گشتاور می شود‌.  استپ موتور قابلیت برش دقیق زاویه ها را به عهده دارد و به عنوان مهم ترین و پر کاربرد ترین موتور در دستگاه CNC محسوب می شود.

سرو موتور

سرو موتور از نوع الکتریکی است. کاربرد سرو موتور در سیستم ها این است که کنترل فید بکی دارند. از مهم ترین مزایای سرو موتور در دستگاه سی ان سی آن است که الکترول موتور به دلیل سرعت و دقت بالایی که دارد باعث شده که بدون نیاز به مراقبت و هدایت از راه دور کنترل شود و برای دستگاه کار کند. مهم ترین ویژگی هایی که سرو موتور باید داشته باشد آن است که گشتاور خروجی در سرو موتور باید به میزان ولتاژی که استفاده می کند، متناسب باشد.

دنده شانه ای مورب

قطعه ای پر کاربرد درون دستگاه سی ان سی وجود دارد که نام آن دنده شانه ای است. این دنده به دو قسمت تقسیم می شود، دنده شانه ای ساده و مورب. ما در این بخش با دنده شانه ای مورب سر و کار داریم. قرار دادن دنده ها در زاویه 5/19 درجه باعث می شود که از ایجاد لقی های احتمالی در دنده ها ی شانه جلوگیری شود. دنده شانه ای بسیار حساس است و باید روزانه آن را روغن کاری کنید تا به درستی کار کند و سرپیچی از این کار باعث خراب شدن دنده شانه ای مورب خواهد شد.

کنترلر سی ان سی

کنترلر CNC یک عامل ارتباطی میان دستگاه سی ان سی و اپراتور است. هنگام خرید دستگاه سی ان سی باید به کنترلر آن دقت فراوانی کنید، زیرا نقش موثری را بر عهده دارد. کنترلر سی ان سی انواع مختلفی دارد که از آن جمله می توان به کنترلر های base و کنترلر صنعتی اشاره کرد. پردازش کنترلر کامپیوتر درون کامپیوتر صورت می گیرد و توسط نرم افزار مخصوص شناخته می شود. کنترلر سی ان سی اگر ارتباط میان کامپیوتر و کنترل به طور کامل متوقف خواهد شد و برای رفع آن باید از بورد وسط الکترونیکی استفاده کنید.

سی ان سی ام دی اف

سی ان سی ام دی اف دستگاهی است که برای برش قطعات چوب و فلز از آن استفاده می شود. این دستگاه بیش تر به افرادی که در صنعت چوب فعالیت دارند و همچنین پیمان کاران، کابینت کاران و.. کمک می کند تا قطعات چوب را با سرعت بالا و با اندازه های دقیق برش بزند و به خریداران ارائه دهد.

خدمات CNC مولن

خدمات CNC مولن به افرادی که در زمینه صنعت چوب، کابینت سازی، مبل سازی فعالیت دارند کمک می کند تا محصول را با کیفیت، ظرافت و سرعت بالا به مشتریان ارائه دهد.

کاربرد سی ان سی

کاربرد سی ان سی به حوزه های گسترده ای در صنعت بسط پیدا کرده است که به آن ها در زیر اشاره می کنیم. درست کردن قطعه های کوچک تزیینی از چوب، برش دادن چوب با طرح و فرم مورد نظر، حکاکی کردن متن دلخواه بر روی قطعات چوب ام دی اف، حکاکی کردن نقشه های سه بعدی بر روی سطوح چوب، ساخت مبل و درب از کاربرد های دستگاه سی ان سی می باشد.

معمولا سی ان سی ها برای تولید حجم بالا استفاده می‌شوند. دستگاه های سه محوره جز پرفروش و معروف ترین سری این دستگاه می‌باشد که در 3 محور X-Y-Z حرکت می‌کنند که عملیات های گوناگی همچون: منبت و برش روی چوب، فلز و سنگپلکسی را انجام می‌دهند.

نوع فرز های این دستگاه را می‌توان با توجه به نوع متریال تغییر داد.

معمولا برای بیشتر کردن سرعت دستگاه، کله های دستگاه را اضافه می‌کنند. برای مثال می‌توان به دستگاه های دو کله که هر کدام از سری ها یک کار را به صورت جداگانه انجام می‌دهند و یا دستگاه  کله به صورت مرتب و همزمان 8 کار جداگانه را با هم انجام می‌دهد و همین امر باعث شده که بسیاری از کارها با سرعت بسیار بالایی انجام شوند.

انواع موتور های دستگاه اسپیندل

مزایا و معایب دستگاه اسپیندل هوا خنک
 • صدای زیاد در حین استفاده
 • وابسته به دمای محیط
 • هزینه های بالا و غیر قابل تعمیر
 • مصرف برق بالا
 • توان مصرف :4.5 تا 6 کیلو وات
 • سرعت چرخش دستگاه 18000 دور در دقیقه
مزایا و معایب دستگاه اسپیندل آب خنک
 • صدای بسیار کمتر نسبت به اسپیندل هوا
 • وابسته به هوای محیط نمی‌باشد
 • هزینه تعمیر بسیار پایینتر نسبت به هوا خنک
 • توان مصرف از 2.2 تا 3.2 کیلو وات
 • سرعت چرخش 24000 دور در دقیقه

ترجیح ما دستگا دوم می‌باشد که بسیار کاربردی تر و بهینه تر می‌باشد.

سی ان سی مبل

یکی از محبوب ترین کاربرد دستگاه سی ان سی در صنعت دکوراسیون و مبل است. سی ان سی مبل کمک می‌کند تا اجسامی که به شکل استوانه ای هستند را با زاویه ۳۶۰درجه تولید کند و در صنعت مبل و دکوراسیون از آن استفاده کنند. دستگاه سی ان سی می تواند با چرخاندن قطعه کار نقشه و طرح های مورد نظر را به نحوه صحیح و فوق‌العاده ‌ای بر روی سطوح چوب و اجسام ایجاد کند.

گارانتی سی ان سی

نکته ‌ای که در خرید دستگاه سی ان سی باید به آن توجه زیادی داشته باشید، گارانتی سی ان سی است. گارانتی به مشتریان این امکان را می دهد که در صورت بروز هر نوع مشکل و خرابی آماده  پاسخگویی و ارائه خدمات باشند. ماشین سازی آمل برش گارانتی تضمین شده را برای مشتریان در نظر دارد و بهترین خدمات را به آن ها ارائه می دهد.

سی ان سی منبت کاری

سی ان سی منبت کاری در واقع همان زیبا سازی و حکاکی کردن بر روی چوب است. در زمان قدیم‌ منبت کاری توسط دست انجام می شد و امکان خطا درکار با احتمال بالایی وجود داشت و اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی منبت کاری توسط دستگاه سی ان سی بر روی چوب انجام می شود، به طوری که شما طرح را به دستگاه ارائه می دهید و آن بر روی چوب به صورت اتوماتیک، بدون اندکی خطا و با اندازه گیری دقیق صورت می گیرد.

نرم افزار سی ان سی

برای کار با دستگاه CNC نرم افزارهای متعددی وجود دارد که شامل solodwoks، CATIA Powermill و.. است. یکی از پرطرفدارترین و بهترین نرم افزار سی ان سی artcam است. این نرم افزار کنترل و فعالیت دستگاه CNC  را تحت تاثیر قرار می دهد و برای دسترسی به این نرم افزار می توانید نام آن را در گوگل سرچ کرده و بر روی دستگاه خود نصب کنید.

راهنمای نصب CNC

بعد از خرید دستگاه سی ان سی باید کلاس های تئوری و عملی در رابطه با این دستگاه صورت بگیرد و تمام توضیحات لازم را به مشتریان ارائه دهند. پیش از اعزام کارشناسان فنی برای نصب CNC  فرم پیش نیاز برای مشتری ارسال می شود تا شرایط لازم را برای نصب دستگاه فراهم کنند در این فرم پیش نیاز و وسایلی همانند یک سیم با سی پی یو ۲ هسته ای، تخته ام دی اف خام روکش دار برای تست دستگاه و سه راهی تک فاز صنعتی وجود دارد همچنین باید نرم افزار آرت کم را بر روی سیستم نصب کنند تا دستگاه روی وسیله ایمنی حمل شود.

خرید دستگاه cnc چوب خانگی

دستگاه cnc چوب خانگی، با پیشرفت کامپیوتر و نرم افزار های متنوع محبوبیت دو چندانی پیدا کرده است و بعد از ورود آنها به بازار و کسب رضایت بسیار بالای مشتریان نسخه های قدیمی و سنتی را به سرعت منسوخ و از رده خارج کرد.این دستگاه ابزاری برای حکاکی روی چوب است که عملکرد آن توسط کامپیوتر و نرم افزار های مرتبط تنظیم و مدیریت میشود و میتواند به صورت خودکار با دستور عملکرد کامپیوتر حکاکی، منبت کاری و یا برش و غیره را انجام دهد.وزن پایین و ابعاد کوچک این دستگاه، کاربرد آن را دوچندان کرده است.

از دلایل محبوبیت این دستگاه خانگی میتوان به دقت بسبار بالا، قیمت مقرون به صرفه، کوچک و کم حجم بودن و استفاده از برق شهری اشاره کرد.به طوریکه چنانه علاقه به منبت کاری و یا حکاکی روی چوب داشته باشید میتوانید به آسانی آن را در فضایی کوچک از خانه قرار دهید.

قیمت این دستگاه به عوامل گوناگونی بستگی دارد و با توجه به این عوامل بازه ی قیمت آن مشخص میگردد که برخی از این موارد شامل ابعاد، کیفیت اجزای سازنده، دقت و نوع موتور سازنده میشود. متریال استفاده شده در دستگاه سی ان سی چوب خانگی کیفیت بی نظیری دارند و مقرون به صرفه بودن آن به جهت کیفیت پایین اجزای سازنده‌ی آن نیست و از آن جهت حکاکی روی چوب، منبت کاری و غیره استفاده میگردد و نوع و روش عملکرد آن همانند دستگاه های بزرگ صنعتیست و از نظر دقت عملکرد تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. در نظر گرفتن قیمت لوازم یدکی سی ان سی هم در خرید این دستگاه موثر است.

دستگاه cnc چوب رو میزی و کوچک (مخصوص منبت و معرق کاری)

همانطور که می‌دانید منبت کاری و معرق کاری از گذشته های دور شغل و علاقه ی بسیاری از هنرمندان ایرانی بوده است و  جز هنر های اصیل ایرانی محسوب میشود.

حال تصور کنید ترکیب صنعت مدرن و این هنر اصیل چه خواهد شد؟

تنها کافیست نقش و نگار خود را به صورت سه بعدی طراحی کنید و در دستگاه cnc چوب رو میزی و کوچک شما آنرا اجرا میکند.

به کمک دستگاه سی ان سی چوب رومیزی و کوچک میتوانید این صنعت را به خانه و کارگاه کوچک خود بیاورید.

خرید دستگاه cnc چوب رو میزی و کوچک (مخصوص منبت و معرق کاری) مزایای بسیار زیادی دارد که میتوانیم به پایین بودن میزان صدا، اندازه‌ی کوچک، قیمت مناسب و استفاده از برق شهری دقت فراوانی کرد و میتوانید با سرمایه‌ی اندک کسب و کار خانگی خود را آغاز کنید.

دستگاه cnc چوب ساخت ایران

کشور هایی از جمله چین، تایوان، کره ی جنوبی و ژاپن از گذشته دستگاه های cnc تولید میکنند و کیفیت مناسبی دارند اما آیا خرید این دستگاه های سی ان سی کار معقولیست؟خیر.

برای خرید دستگاه سی ان سی باید به دو تکته توجه کرد.قیمت، دقت و کیفیت دستگاه.

دستگاه cnc چوب ساخت ایران از نظر دقت و کیفیت با کشور های دیگر رقابت شدید و تنگاتنگی دارد و میتوانیم آن را هم رده ی تولیدات غیر ایرانی بدانیم، اما نکته ی مهم قیمت آن است که به طرز چشم گیری میزان قیمت آن از تولیدات خارجی کمتر است و با بودجه ی بسیار کمتری میتوانید دستگاه سی ان سی چوب ساخت ایران را تهیه کنید.

دستگاه سی ان  ساخت ایران یعنی تولید ملی و سطح کیفیت جهانی که دقت بسیار بالا و تجهیزات مکانیکی مرغوب دارد. هم چنین قطعات یدکی سی ان سی ایرانی با قیمت مناسب تری قابل تهیه است.

سی ان سی

سی ان سی

دستگاه cnc چوب سه بعدی

دستگاه cnc چوب سه بعدی، از دهه ی هفتاد میلادی وارد عرصه ی صنعت شد. دستگاه سی ان سی چوب سه بعدی،برای منبت کاری کاری به صورت دو بعدی و یا سه بعدی کاربرد دارند و تنها کافیست طرح مورد نظر را به نرم افزار مربوط داده تا دستگاه عینا آن را اجرا کند.

و اما چگونگی کار دستگاه سی ان سی چوب سه بعدی، این دستگاه به طور خیلی دقیق منبت کاری و برش های ظریف و حساس را انجام میدهد و داری سه X_Y_Z، یعنی محور طول، عرض، ارتفاع میباشد که داده‌های طرح منبت سه بعدی را تحلیل و اجرا میکند.
از دستگاه سی ان سی چوب سه بعدی میتوانید برای ساخت تابلو های منبت شده ی تبلیغاتی و یا تابلو های هنری ارزشمند استفاده کنید.

علت تمایز دستگاه های سی ان سی چوب سه بعدی از یکدیگر در متریال استفاده شده در ساخت و دقت و ابعاد آن است به طوری که هر چه قطعات سازنده ی آن کیفیت بالاتری داشته باشد و دقت تحلیل و اجرای طرح ها بیشتر و ابعاد بزرگ تری داشته باشد دستگاه محبوب تری خواهد بود و البته ناگفته نماند میتوانید از ابعاد کوچک و خانگی دستگاه cnc چوب سه بعدی برای مشاغل خانگی استفاه کنید.

دستگاه cnc چوب کاتر

دستگاه cnc چوب کاتر چیست و چگونه کار میکند؟ دستگاه سی ان سی چوب کاتر میتواند به طور همزمان در سه محور طول، عرض و ارتفاع یعنی محور های X-Y-Z برش های دقیق و همزمان داشته باشد که معمولا از دستگاه سی ان سی چوب کاتر برای برش در محور های X , Y استفاده میشود.

در برخی مواقع تنها داشتن برش های ظریف و حساس برای ما اهمیت دارد و در برخی موارد دیگر داشتن برش های بسیار سنگین.دستگاه سی ان سی چوب کاتر با توجه به نوع عملکرد، دقت و ابعادش قادر به انجام همه ی انواع برش هاست.

علت تمایز دستگاه های سی ان سی چوب کاتر با یکدیگر، دقت، متریال سازنده و ابعاد آن است.

دستگاه cnc چوب کاتر برای برش قطعات چوبی استفاده میشود و اگر تجربه‌ ی برش قطعات چوبی ضخیم را داشته باشید میدانید برش چوب به روش سنتی چقدر سخت است.
دستگاه سی ان سی چوب کاتر با کمک نیروی خیلی بالا و دقت و ظرافت سخت افزاری و نرم افزاری میتواند برای برش هر نوع چوبی، از هر ابزاری بی‌نیازتان کند.

سی ان سی آمل برش

دستگاه cnc لیزر چوب

دستگاه cnc لیزر چوب چیست و چگونه میتواند برای برش چوب به ما کمک کند؟با ما همراه باشید و از جزیات آن بدانید.

دستگاه سی ان سی لیزر چوب یک فناوری به روز و کاربردیست که به تازگی وارد دنیای صنعت شده است و ابزار های بسیاری را در دل خود جمع کرده است.این دستگاه به کمک اشعه‌ی لیزر، برش و حکاکی قطعات چوبی را به عهده دارد و میتوانید بر اساس نیاز میزان و نوع اشعه را تغییر دهید تا با کاربردی ترین حالت دستگاه cnc لیزر چوب همراه شوید.

نحوه ی کار آن از طریق ایجاد اشعه های قوی و متمرکز بر یک نقطه و ایجاد برش یا سوراخ در سطح چوب است و اینگونه میتواند طرح مورد نظر را با دقت فراوانی اجرا کند. برای استفاده از دستگاه سی ان سی لیزر چوب میتوانید بر اساس نوع چوب، ضخامت و طرح مورد نظر،دستور لازم را به نرم افزار مربوط داده و دستگاه سی ان سی لیزر چوب آن را به طور دقیق اجرا می کند.

راهنمای خرید دستگاه cnc مناسب

اگر برای خرید دستگاه سی ان سی به مشاوره و اطلاعات تکمیلی نیاز دارید، مطالعه این مطلب قطعا در افزایش آگاهی شما در این حوزه تاثیر خواهد داشت. در گام اول در بررسی راهنمای خرید دستگاه cnc مناسب، باید نوع دستگاه را شناسایی کرده که می تواند در بین سی ان سی چوب، روتاری، سنگ و … متغیر باشد. بعد از تعیین نوع سی ان سی، گام دیگر مشخص شدن ابعاد دستگاه سی ان سی و میزان نیازی است که در کارگاه خود برای تولیدات دارید. میزان فضایی که در کارگاه می توانید به دستگاه اختصاص دهید، نیز در این قسمت از اهمیت برخوردار است. بررسی مشخصات فنی دستگاه باید لحاظ شود تا در استفاده از آن دچار مشکل نشوید.

فاکتور دیگری که به عنوان نوعی راهنما باید به آن اشاره کرد، بررسی قیمت دستگاه سی ان سی است. قیمت این دستگاه با توجه به بودجه شما و نیز کیفیت سی ان سی خریداری شده تعیین می شود. با در نظر گرفتن همه این فاکتورها قطعا انتخاب مناسبی را در خرید cnc تجربه خواهید کرد. در این مسیر کارشناسان بازرگانی این مرکز نیز در خدمت گذاری به شما آماده خواهند بود.

سی ان سی آمل برش

راهنمای خرید دستگاه سی ان سی

دستگاه سی ان سی دست دوم و کارکرده

با مشاهده وضعیت اقتصادی شاید برخی از افراد توانایی خرید دستگاه سی ان سی جدید نداشته باشند و به دنبال خرید دستگاه CNC دسته دوم و کار کرده هستند. اولین نکته در صورت خرید دستگاه سی ان سی دست دوم و کارکرده باید از سالم بودن دستگاه الکتریکی اطمینان حاصل کنید، به طوری که دستگاه بدون هیچ عیب و ایراد باشد. یکی دیگر از مشکلات رایج دستگاه سی ان سی دست دوم نگهداری نادرست و تکنسین و اپراتور سی ان سی می باشد. این دستگاه به دلیل حساسیت بالایی که دارد، باید از آن به درستی نگهداری شود.

فروش دستگاه سی ان سی چوب دست دوم

یکی از مهم ترین مزیت های سایت آمل برش فروش دستگاه سی ان سی چوب دست دوم است. این مرجع فروش در زمینه عرضه محصولات دست دوم با قیمت های بسیار مناسب اقدام کرده است. بنابراین اگر به منظور راه اندازی کارگاه صنایع چوب نیاز به دستگاه سی ان سی دارید و هزینه اولیه آن برایتان بیش از اندازه است، توصیه می کنیم با خرید دستگاه سی ان سی دست دوم از سایت آمل برش در هزینه های خود صرفه جویی کنید. لازم به ذکر است که آمل برش کلیه دستگاه های دست دوم خود را با اطمینان از اصالت کالا و سالم بودن قطعات در اختیار شما قرار می دهد.

بنابراین نیازی به نگرانی در زمینه خرابی قطعات و نیازمند تعمیر بودن آنها نخواهید داشت. فروش دستگاه سی ان سی چوب دست دوم سبب شده تا بسیاری از کارگاه های صنعتی بتوانند با وارد شدن فشار مالی کمتر کار خود را شروع کنند و به این شیوه چرخ تولید به رونق بیفتد. شما می توانید با امکان پرداخت قسط بندی شده محصولات، باز هم در روند کار خود سهولت ایجاد کنید. به این شیوه آمل برش در جهت گسترش تولیدات صنعتی و کمک به کارگاه های تولیدی اقدام کرده است.

سی ان سی آمل برش

دستگاه سی ان سی دست دوم

فروش اقساطی دستگاه cnc

دستگاه سی ان سی از جمله دستگاه هایی است که در صنعت به شدت مورد استفاده قرار گرفته و سبب کاهش در هزینه های تولید و افزایش سرعت و زیبایی در محصولات گشته است. به همین دلیل در هر کارگاه صنعتی به یکی از انواع دستگاه سی ان سی نیاز پیدا می شود. با توجه به قیمت هایی که این دستگاه ها دارند، شاید خرید آن برای همه افراد مقدور نبوده و این کار را با مشکل به انجام برسانند. برای همین منظور سایت آمل برش در نظر گرفته تا با فروش اقساطی دستگاه cnc گامی موثر در جهت کمک به تولید کنندگان و صنعت گران عزیز بردارد.

فروش اقساطی دستگاه سی ان سی در این مرکز به شما امکان می دهد تا بدون وارد شدن بار مالی سنگین، بتوانید دستگاه را تهیه کرده و به کارگاه خود ببرید. در این شرایط می توانید ضمن به رونق انداختن کسب و کار خود، به مرور زمان هزینه های دستگاه را پرداخت کرده و به این شیوه به تولید و اشتغال زایی نیز کمک شایانی خواهد شد. همین اتفاق از جمله اهدافی است که مجموعه آمل برش در صدر دستاوردهای خود قرار خواهد داد.

خرید سی ان سی چوب

همانطور که می‌دانید برای خرید سی ان سی چوب باید به فروشگاه ها و کمپانی هایی که این دستگاه را تولید و به فروش می رسانند، مراجعه کنند یا می توان از طریق وب سایت فروشگاهی آمل برش که بهترین دستگاه ها را با کیفیت بالا در دسترس خریداران قرار می دهد. شما با انتخاب دستگاه مورد نظر طبق بودجه خود و با پرداخت هزینه دستگاه سی ان سی چوب آن را به صورت آنلاین خریداری کنید و طی چند ساعت آینده برای شما ارسال خواهد شد. لازم به یادآوری است که در گردآوری مطالب این نوشته از اطلاعات موسسه فنی یونیورسال نیز بهره گرفته شده است.

بهترین دستگاه سی ان سی

در بین گستره ای از انواع دستگاه سی ان سی، شاید کار برای انتخاب و خرید یک دستگاه مناسب، کمی دشوار باشد. کدام یک از انواع cnc برای شما مناسب تر است؟ با خرید کدامین مدل، به بهترین شکل می توانید از پس امور خود برآیید؟ از نظر قیمت بهترین دستگاه سی ان سی برای شما کدام است؟ همه این  ها پرسش هایی هستند که ذهن خریداران را درگیر می کند. با توجه به اینکه این وسیله، جایگزینی در کارگاه های صنعت چوب ندارد و تهیه آن می تواند به بهبود کیفیت و سرعت کار منجر شود، لازم است تا با اطلاع یافتن از انواع دستگاه سی ان سی و مزیت های هر یک به دیگری، انتخابی بهینه داشت. در این بین مرکز آمل برش که خود عرضه کننده بهترین دستگاه های سی ان سی در همه حوزه ها نظیر چوب، سنگ، خراطی و … است، می تواند با دریافت اطلاعات لازم از شما، مناسب ترین گزینه را به شما عرضه کند. این مرکز فروش ماشین آلات صنایع چوب، تمام تلاش خود را در جهت عرضه دستگاهی مناسب به شما به کار بسته است و با فروش قسطی سی ان سی، کار را برای مصرف کنندگان گرامی ساده تر ساخته است.

سی ان سی آمل برش

سوالات متداول درباره دستگاه سی ان سی

دستگاه سی ان سی چیست؟

دستگاه سی ان سی می تواند به کمک قوانین محاسباتی رایانه ای، کنترل دستگاه خاصی را به عهده بگیرد و وظیفه فرمان دادن به آن به صورت دقیق را به انجام برساند.

بهترین دستگاه cnc چوب بازار چیست؟

آمل برش مفتخر است با برترین قیمت بازار برترین دستگاه های سی ان سی موجود را در اختیار شما قرار دهد که میتوان به مدل های سی ان سی AM1325A، سی ان سی AM1325B ،سی ان سی AM1325C ،سی ان سی Optima2040 اشاره کرد.

آیا امکان خرید قسطی دستگاه سی ان سی وجود دارد؟

بله شما می توانید از سایت آمل برش دستگاه سی ان سی را به صورت قسط بندی شده و با شرایطی کاملا ایده آل تهیه کنید.

قیمت دستگاه سی ان سی چقدر است؟

این دستگاه با توجه به نوع آن، قدرت موتور و اجزای تشکیل دهنده، دارای قیمت های متفاوتی است. برای مطلع شدن از قیمت های دقیق با کارشناسان سایت آمل برش در تماس باشید.

دستگاه سی ان سی شامل گارانتی محصول می شود؟

کلیه دستگاه های صنعتی آمل برش و از جمله سی ان سی، شامل گارانتی های یکساله هستند و خیال خریداران از این نظر راحت خواهد بود.