کاربرد لبه چسبان

لبه چسبان

به جرات می توان گفت که صنعتگران و فعالان مصنوعات چوبی به خوبی از اهمیت استفاده و کاربرد لبه چسبان در صنعت خودشان آگاه هستند اینکه یک ماشین می تواند با چسباندن نوار پی وی سی و پلیمر به لبه ورق mdf و نئوپان و محصولات مشابه از کار محافظت کرده و موجب افزایش طول عمر محصول و زیبایی آن شود.

از رایج ترین راه های چسباندنه نوار به لبه های قطعه کار استفاده از اتو و داغ کردن نوار بود که این امر بسیار خسته کننده، دشوار و وقت گیر بود و در نهایت خروجی کار دارای کیفیت مطلوبی نبود اما امروزه با وجود انواع لبه چسبان این امر به صورت کاملا اتوماتیک و خودکار انجام می شود که این اتفاق موجب افزایش سرعت کار و سهولت کار و افزایش کیفیت محصول خروجی می شود.

تعداد ایستگاه ها در ماشین لبه چسبان کارگاهی نقش مهمی دارد و به نوعی به این ماشین هویت می بخشد.

ماشین آلات لبه چسبان می توانند دارای ایستگاه های مختلفی همانند ایستگاه جلو برنده، پیش گرمکن، پیش فرز، چسب، غلطک فشار و اره سر و ته زن، فرز بالا و پایین و پولیش اشاره کرد که تمامی ایستگاه های نام برده موجب ارتقای کاربرد لبه چسبان می شوند.

فرآیند کار ماشین لبه چسبان با ورود قطعه کار به داخل ماشین شروع، سپس چسب زدن لبه‌ آن‌ها، اتصال نوار به لبه کار با غلتک و با حرارت دهی برای چسبیدن نوار به لبه ادامه پیدا می‌کند، در انتها برای تراز و زیبایی لبه‌ کار را فرزکاری کرده و پولیش می‌زنند.

چسب در کار با لبه چسبان نقش مهمی دارد بر همین اساس توضیه می شود که از چسب با کیفیت بالا استفاده شده و در نزدیکی رطوبت نیز قرار نداشته باشد به گونه ای که درجه حرارتی ۵ تا ۳۵ درجه نگهداری بشوند. همچنین چسب‌ها نباید در معرض تابش مستقیم نور افتاب باشند.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید.