کاربرد لبه چسبان

لبه چسبان

به جرات می توان گفت که صنعتگران و فعالان مصنوعات چوبی به خوبی از اهمیت استفاده و کاربرد لبه چسبان در صنعت خودشان آگاه هستند اینکه یک ماشین می تواند با چسباندن نوار پی وی سی و پلیمر به لبه ورق mdf و نئوپان و محصولات مشابه از کار محافظت کرده و موجب افزایش طول عمر محصول و زیبایی آن شود.

از رایج ترین راه های چسباندنه نوار به لبه های قطعه کار استفاده از اتو و داغ کردن نوار بود که این امر بسیار خسته کننده، دشوار و وقت گیر بود و در نهایت خروجی کار دارای کیفیت مطلوبی نبود اما امروزه با وجود انواع لبه چسبان این امر به صورت کاملا اتوماتیک و خودکار انجام می شود که این اتفاق موجب افزایش سرعت کار و سهولت کار و افزایش کیفیت محصول خروجی می شود.

تعداد ایستگاه ها در ماشین لبه چسبان کارگاهی نقش مهمی دارد و به نوعی به این ماشین هویت می بخشد.

ماشین آلات لبه چسبان می توانند دارای ایستگاه های مختلفی همانند ایستگاه جلو برنده، پیش گرمکن، پیش فرز، چسب، غلطک فشار و اره سر و ته زن، فرز بالا و پایین و پولیش اشاره کرد که تمامی ایستگاه های نام برده موجب ارتقای کاربرد لبه چسبان می شوند.

مقاله مرتبط با این موضوع:  لبه چسبان اتوماتیک

فرآیند کار ماشین لبه چسبان با ورود قطعه کار به داخل ماشین شروع، سپس چسب زدن لبه‌ آن‌ها، اتصال نوار به لبه کار با غلتک و با حرارت دهی برای چسبیدن نوار به لبه ادامه پیدا می‌کند، در انتها برای تراز و زیبایی لبه‌ کار را فرزکاری کرده و پولیش می‌زنند.

چسب در کار با لبه چسبان نقش مهمی دارد بر همین اساس توضیه می شود که از چسب با کیفیت بالا استفاده شده و در نزدیکی رطوبت نیز قرار نداشته باشد به گونه ای که درجه حرارتی ۵ تا ۳۵ درجه نگهداری بشوند. همچنین چسب‌ها نباید در معرض تابش مستقیم نور افتاب باشند.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید