نرم افزار سی ان سی

نرم افزارهای مختلفی برای کار با ماشین آلات سی ان سی وجود دارد که می توان به SolidWorks، Inventor، CATIA  PowerMill -ARTCAM-MASTERCAM  اشاره کرد اما با این حال artcam را می توان پرطرفدارترین نرم افزار سی ان سی چوب عنوان کرد بگونه ای که با یک جستجوی ساده در گوگل می توان مشاهده کرد که دانلود نرم افزار آرت کم در صدر لیست نرم افزار های مرتبط با دستگاه سی ان سی چوب است.

از مهم ترین مزایای استفاده از نرم افزار آرت کم کنترل فعالیت و حرکت دستگاه و دیگر بخش های ماشین است که فرایند کلی ماشین cnc را تحت تاثیر خود قرار می دهد اما کاربرد این نرم افزار سی ان سی به این موارد بسنده نمی شود و اپراتور مربوطه سی ان سی کارگاهی می تواند مختصات گوناگونی را در نرم افزار وارد کرده و به نحوه حرکت دستگاه جهت دهد.

پس از خرید دستگاه cnc از ماشین سازی آمل برش کلاس آموشی کار با سی ان سی برای اپراتورها به صورت تئوری و عملی برگزار می شود تا این افراد با آگاهی کامل نسبت به عملکرد دستگاه نهایت بهره بری را از ماشین داشته باشند که یکی از این اقدامات آموزش کار با نرم افزار سی ان سی که آرت کم می باشد خواهد بود که این آموزش توسط کارشناسان مجرب ماشین سازی آمل برش صورت خواهد پذیرفت.

دلیل انتخاب نرم افزار آرت کم برای کار با CNC انعطاف پذیری بالای این نرم افزار برای کارگاه ها و شرکت ها و همچنین سهولت در یادگیری است به گونه ای که با چند جلسه کلاس اپراتور مربوطه می تواند به راحتی با این نرم افزار کار کند.

در توضیحی ساده می توان اینگونه گفت که اپراتور ماشین طرح آماده شده را با فرمت جی کد به نرم افزار انتقال می دهد سپس در این مرحله اپراتور تنها نظاره گر بوده و تاثیری در عملکرد دستگاه CNC چوب نخواهد داشت.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید.