لبه چسبان اتوماتیک

یکی از مهم ترین نکات در زیبایی صنعت کابینت و مبلمان، مسئله پوشش لبه برش خورده صفحات ام دی اف است که برای رفع این موضوع انواع لبه چسبان اتوماتیک در صنعت وجود دارند.

لبه چسبان های اتوماتیک دارای ایستگاه های مختلفی هستند که هرکدام از ایستگاه های آن یکسری وظایف مشخص را برعهده دارد به طور مثال ماشین لبه چسبان MZ486jk دارای ایستگاه JET GLUE، ایستگاه پیش‌فرز، چسباندن نوار، اره و سر و ته، فرز پرداخت اولیه، پرداخت کامل، کرنر دو موتوره ابتدا، کرنر دو موتوره انتهایی، لیسه گرد اول، لیسه گرد دوم، لیسه تخت ، پارافین پاش(براق کننده) و پولیش پنوماتیک ابتدایی و پولیش پنوماتیک انتهایی است بدین معنی که با وجود این دستگاه در کارگاه دیگر نیازی به حضور نیروی انسانی در کار نیست

دستگاه QUEEN 5 که از محصولات پیشرفته ماشین سازی آمل برش می باشد که به بازار عرضه می شود از چهار ایستگاه اتوماتیک تشکیل شده که در طی اجرای این پروسه عملیات چسباندن نوار پی وی سی بر روی قطعه کار به صورت کامل و با کیفیت انجام می پذیرد. ابتدا قطعه کار از ایستگاه چسب عبور کرده و در ایستگاه بعدی توسط اره سر و ته زن دستتگاه اضافات نوار برش می شود و در نهایت در ایستگاه پرداخت کامل با سیستم فرز و ایستگاه پولیش تکمیل می گردد.

وجود سیستم روغن رسان مرکزی و نوار نقاله صنعتی موجب افزایش کیفیت قطعه کار و عمر مفید آن می شود.

دیگر محصول لبه چسبان آمل برش ماشین لبه چسبان MZ450Dj است که ماشینی هوشمند و پیشرفته به شمار می رود که از 7 ایستگاه تمام اتوماتیک، پیش فرز، چسباندن نوار، اره سر و ته زن، پرداخت کامل کرنر دوموره، لیسه، پارافین پاش و پولیش تشکیل شده است.

وقتی قطعه کار وارد ماشین لبه چسبان می شود پس از پرداخت در ایستگاه پیش فرز، دمای آن تا حدی بالا رفته که چسباندن نوار با سهولت بیشتر انجام می شود. در ایستگاه کرنر این امکان پدید می آید تا توسط توپی‌ها، همه نوع قطعات از قبیل لبه تخت، لبه‌های نیم‌گرد، تمام‌گرد و لبه های ابزاردار، فرزکاری شوند.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید.