ساخت سی ان سی

اگر منظور از ساخت سی ان سی نحوه تولید ماشین های cnc است باید گفت که دستگاه  سی ان سی چوب از قطعاتی مانند بال اسکرو، سرو موتور، استپ موتور، اسپیندل موتور، کنترلر، اینورتر، سنسور، پمپ وکیوم، منبع تغذیه تشکیل شده است که هرکدام از آنها در عملکرد کلی دستگاه وظیفه مشخصی را بر عهده دارند.

استفاده از قطعات با کیفیت بالا در ساخت سی ان سی باعث شده تا محصولات شرکت ماشین سازی آمل برش دارای کیفیت بسیار بالایی داشته باشند به طور مثال استفاده از دنده شانه ای مورب آلمانی برای انتقال نیروی محور x و y در ساخت سی ان سی Am2040c باعث شده تا این ماشین کیفیت بالایی داشته و در مقابل رقبا یک سر و گردن بالاتر باشد همچنین استفاده از قطعات با تکنولوژی ایتالیا در توان اسپیندل موجب ارتقای عملکرد این سی ان سی شده است.

از دیگر نکات مهم حین ساخت سی ان سی دقت در انتخاب نوع کنترلر سی ان سی است که نقش مهمی در عملکرد دستگاه داشته و به نوعی وظیفه فرماندهی در ماشین را بر عهده دارد.

نکته مهم دیگر نوع موتور سی ان سی است که به طور کلی از دو نوع موتور جهت حرکت ماشین استفاده می شود. در سی ان سی هایی که نیروی حرکتی کم می باشد از استپر موتور استفاده می شود . اگر در CNC توان بیشتری مورد نیاز بود از سرو موتورها استفاده می شود . سرعت حرکت سرو موتورهای سی ان سی چندین برابر استپر موتورها می باشد و عمده فرق بین سرو موتور و استپ موتور در سیستم فید بک آن می باشد .

همان انکودری که در انتهای سرو موتور نصب می شود میزان حرکت را به صورت آن لاین به درایو گزارش می دهد . موتورهای CNC با پالس حرکت می کنند . با فرستادن پالس بر روی قطبهای این موتورها دوران را انجام می دهند.

Comments are closed.

اگر برای استعلام قیمت محصولات داخل سایت مشکل دارید، این آموزش رو ببینید!
آموزش استعلام قیمت
close-image
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید.