برش سی ان سی

اینکه دستگاه برش سی ان سی به وسیله کامپیوتر کنترل و امر برش کاری را انجام می دهد این مزیت را داراست که برش های تکراری را بدون دخالت نیروی انسانی و با دقت بالا و به صورت برنامه ریزی شده انجام دهد .

در ماشین های برش CNC تمامی اقدامات برش کاری توسط کنترلر دستگاه انجام می شود و مهم ترین مزیت آن نیز دقت بسیار بالا در حین کار است به گونه ای که وجود یک ماشین روتاری در کارگاه موجب خواهد شد تا اپراتور این قابلیت را داشته باشد که یک طرح را بر روی چند قطعه کار در زمانی واحد انجام دهد .

اپراتور ماشین سی ان سی پیش از شروع برش کاری نیاز است تا طرح مد نظر خود را در نرم افزار های سی ان سی طراحی نموده و در قالب جی کد به دستگاه منتقل کند اما در طول برش کاری وی دخالتی در روند برش سی ان سی ندارد .

توانایی برش کاری در راستای سه محور از مهم ترین امکانات ماشین سی ان سی است که این امر توسط نوک سر مته با ایجاد تو رفتگی در قطعه کار ایجاد می شود که در ادامه بازو های ماشین سی ان سی و حرکت های آنها موجب ایجاد نقش مد نظر اپراتور خواهد شد .

مقاله مرتبط با این موضوع:  راهنمای نصب دورکن مدل PS102-2800

نکته مهمی که در این بین باید به آن تاکید کرد این است که حتی اگر بهترین ماشین برش سی ان سی توسط مشتری خریداری شود اما شرکت فروشنده نتواند قادر به پاسخگویی به نیازهای مشتری در خصوص تامین قطعات یدکی cnc باشد ان دستگاه پس از خراب شدن دیگر کاربردی نخواهد داشت اما شرکت ماشین سازی آمل برش این اطمنان خاطر را به مشتریان می دهد که در صورت خرابی هر قطعه در ماشین های سی ان سی در سریع ترین زمان ممکن قطعه یدکی برای مشتری ارسال خواهد شد .

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید