انواع پرس وکیوم

پرس وکیوم

از مهم ترین بخش های صنعت چوب که غیرقابل انکار و جایگزینی است روکش کردن قطعات است که این امر با پیشرفت تکنولوژی و ورود ماشین های صنعتی به کارگاه ها توسط پرس وکیوم انجام می پذیرد که در این گزارش قصد داریم به جزییات و عملکرد و قطعات انواع پرس وکیوم بپردازیم.

ماشین سازی آمل برش دارای کامل ترین خانواده محصولی در زمینه پرس وکیوم است که می توان به سه محصول آسانسوری، دوسینی و تک سینی اشاره کرد.

از مهم ترین کاربردهای پرس وکیوم می توان به روکش کردن انواع قطعات mdf، pvc و روکش کردن درب های کابینت پس از تراشکاری توسط ماشین های سی ان سی و روکش کردن قطعات خام ام دی اف اشاره کرد.

پرس وکیوم ها در ابعاد و اندازه های مختلف ساخته می شوند بگونه ای که اندازه پرس وکیوم آسانسوری و تک سینی 2200*3200mm و پرس وکیوم دوسینی 2000*8500mm است.

در ادامه توضیح انواع پرس وکیوم باید گفت که نام پرس وکیوم آسانسوری نشات گرفته از نوع عملیاتی است بدین معنی که عملیات پرس روکش بر روی قطعه کار توسط هد ماشین که به حالت آسانسوری بالا و پایین میرود، صورت می پذیرد.

کاربرد پرس وکیوم آسانسوری در روکش کردن قطعات برش یافته ام دی اف و درب ها و کابینت و کمد اشاره کرد.

با خالی کردن محفظه محتوای ام دی اف و روکش از هوا و فشاری که به دنبال آن به علت عدم وجود هوا ایجاد می شود روکش توسط پرس وکیوم اسانسوری انجام می شود.

در پرس وکیوم تک سینی یکسری پارتیشن طولی و عرضی وجود دارد که آنها می توانند اقدام به روکش کردن قطعات کوچک کنند که مهم ترین مزیت ان صرفه جویی در مصرف روکش و مصرف برق است.

از دیگر مزیت های دستگاه پرس وکیوم میتوان به دادن امکان به کاربر بین انتخاب حالت دستی و اتوماتیک کنترل دستگاه که باز طریق صفحه نمایش لمسی HMI/PLC کنترل می شود، سنسور حرارتی که دمای محیط کار را برای بررسی شرایط خلا اندازه گیری میکند، و سیستم ضد چروک دستگاه اشاره کرد.

Comments are closed.

اگر برای استعلام قیمت محصولات داخل سایت مشکل دارید، این آموزش رو ببینید!
آموزش استعلام قیمت
close-image
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید.