زبان فارسی سی ان سی زبان انگلیسی دستگاه سی ان سی
شرکت ماشین سازی آمل برش
سی ان سی دستگاه Optima2040
خوراک فید
محصول پیشنهادی : سی ان سی Optima2040

دستگاه های سی ان سی از سری optima، مجهز ترین و پیشرفته ترین دستگاه های سی ان سی هستند که توسط مولن به بازار فعال صنایع چوب و فلز کشور توزیع و عرضه میش ... سی ان سی Optima2040

شرکت ماشین سازی آمل برش

کار با سی ان سی Optima2040

کار با سی ان سی


کار با ماشین سی ان سی دارای 2 بخش است، نخست طراحی صفر تا صد در نرم افزارهای طراحی مانند art cam که اپراتور خواسته خود را در این نرم افزار طراحی و اندازه گیری کرده و پس از طراحی در بخش دوم کاربری با ماشین سی ان سی چوب است. در بخش دوم اپراتور g code طرح سی ان سی را در کنترلر سی ان سی بارگذاری کرده و ابزار ورودی مدنظر خود را در اسپیندل نصب و شروع به کار می کند. ماشین سی ان سی منبت چوب یا کله روتاری به صورت اتوماتیک شروع به اجرای صفر تا صد طرح سی ان سی می نماید.

بواسطه عدم حضور نیروی انسانی و کاهش بروز خطا، کار با سی ان سی در کارگاه ها مورد توجه قرار گرفته است

کار با سی ان سی به دلیل امکانات گسترده ای که به اپراتور می دهد رو به گسترش است و باید به این موضوع اشاره کرد که کار با سی ان سی تنها در صنعت چوب نبوده و در صنایع نفت، قطعه سازی خودرو، برش لیزر و طلا و جواهرسازی نیز کاربرد دارد.

بواسطه فرمان پذیری ماشین سی ان سی از کد و منطق ریاضی کار با سی ان سی را می توان امری آسان عنوان کرد که تنها نیاز است تا اپراتوری پشت بخش کنترل کننده ماشین سی ان سی نشسته باشد و برنامه های حرکتی دستگاه را تنها برای یک بار وارد کند که در این صورت ماشین سی ان سی به صورت اتوماتیک و خودکار اقدامات از پیش تعیین شده را انجام می دهد.

در همین راستا شرکت ماشین سازی امل پس از خرید ماشین سی ان سی توسط مشتری برای آنها کلاس های کار با سی ان سی برگزار می کند تا مشتری نهایت بهره را از دستگاه ببرد.

ماشین سی ان سی دارای قطعات و امکانات بسیاری است که هرکدام به این دستگاه قابلیت خاصی می دهند تا کار با سی ان سی برای کارگاه دارای صرفه اقتصادی باشد به طور مثال استفاده از قطعه تعویض ابزار اتوماتیک که ابزار را به صورت خودکار در دستگاه تعویض می کند کار با سی ان سی را برای اپراتور آسان تر می کند.

قبل از اینکه اپراتور در خصوص کار با سی ان سی اقدام کند باید نسبت به قطعات سی ان سی و وظایف هرکدام اشنایی کاملی داشته باشد

سی ان سی از قطعاتی مانند بال اسکرو، سروو موتور و استپر موتور، اسپیندل، کنترلر و اینورتر، انرژی چین و بوش ساچمه ای، سنسور و کاور، پروفیل الومینیوم، پمپ وکیوم و بلبرینگ و منبع تغذیه و اسلاید گاید تشکیل شده است که هرکدام برای کار با سی ان سی نقشی را ایفا می کنند.

به طور مثال پمپ وکیوم در کار با سی ان سی وظیفه گیرنده قطعات در جهت فیکس کردن قطعه کار بهره برد

از دیگر نکات مهم در کار با سی ان سی آشنایی با نرم افزار ART CAM است که اپراتور طراحی را در آن انجام و با خروجی G-code طرح را به دستگاه وارد می کند که از ابتدا تا انتهای این امر پس از خرید دستگاه در شرکت ماشین سازی آمل برش به وی آموزش داده خواهدشد.

همچنین باید گفت که سی ان سی در صنایع مختلف کاربرد دارد که امروزه کار با سی ان سی در صنعت چوب بواسطه امکانات گسترده ای که به اپراتور می دهد دارای طرفداران بسیاری است.

برای کسب اطلاعات بیشتر از کار با سی ان سی می توانید با واحد فروش و پشتیبانی شرکت ماشین سازی آمل برش ارتباط برقرار نمایید

کار با سی ان سی

اینستاگرام تلگرام
پیوندها : سایت مولن | دستگاه روکش MDF | آساسرا | دستگاه CNC | شهرک صنعتی بابکان
آمل برش | محصولات | آرشیو خبرها | مشتریان | نماینده ها | فعالیت ها | سی ان سی | نقشه سایت | درباره ما | ارتباط با ما

. opy®ight & Design & Programming By AmolBoresh ™ 2008-2018 Amol©
طراح و پشتیبانی سایت از گروه شرکت های آمل برش
AmolBoresh